Programul workshop-urilor

Vino si invata de la cei mai buni instructori ai tarii! Congresul National de Salsa iti ofera 48 de workshop-uri cu instructori ai scolilor de dans din toata tara, organizate pe durata a doua zile. Pentru ca ne place diversitatea, Congresul National de Salsa s-a pregatit cu 4 sali cu workshop-uri structurate pe grade de dificultate diferite ce vor acoperi fiecare zona a dansurilor latino-caraibice. Workshop-urile vor fi dedicate fiecarui stil in parte (salsa on1, salsa on2, cha-cha, bachata, kizomba, semba, merengue, afro-cuban, palo si altele) si vor atinge detalii precum styling, body movement, muzicalitate si altele.

Fumatul este INTERZIS in salile de party, de workshopuri, precum si in celelalte spatii de desfasurare a evenimentului.

Filmarea in timpul workshop-urilor este interzisa. Se poate filma doar la sfarsitul workshop-urilor cu permisiunea instructorului care preda.

Programul workshop-urilor poate fi descarcat in format .PDF aici.

Joi, 23 Ianuarie 2020

Ora Sala Dacia Sala Lux Divina 1 Sala Lux Divina 2 Sala Parc
19:00 – 21:00   Bootcamp Salsa Fusion
Revolucion del Cuerpo
Romy & Ada
Bootcamp Lady’s Styling
Salsa Picante
Monica & Ramona
 

Vineri, 24 Ianuarie 2020

Ora Sala Dacia Sala Lux Divina 1 Sala Lux Divina 2 Sala Concordia (Lux Divina)
15:00 – 18:00   Bootcamp Salsa Fusion
Revolucion del Cuerpo
Romy & Ada
Bootcamp Lady’s Styling
Salsa Picante
Monica & Ramona
Bootcamp Elite Salsero
Adrian Popita & Diana Solomon

18:00 – 18:50   Kizomba Funny Moves
Dansatorii Anonimi DC
Lavinia & Armand
18:30 – 19:00
The Rhythms and Instruments of the Salsa Music

Umberto Nocita
 
19:00 – 20:00   Bachata Social
Hugo Dance Academy
Daniela & Hugo
19:00 – 20:00
The Rhythms and Instruments of the Salsa Music

Umberto Nocita
 

Sambata, 25 Ianuarie 2020

Ora Sala Dacia Sala Lux Divina 1 Sala Lux Divina 2 Sala Parc
11:30 – 12:20 Styling & Partnerwork On1
Signature
Diana & Adrian
Bachata Sensual
Latin Flow
Laima & Dan
Merengue
Joy Dance School
Georgiana & Daniel
Urban Kizomba
Magnitude Dance
Oana & Stefan
12:30 – 13:20 Salsa On1 Shines & PW
iDance Ro
Andreea & Catalin
Salsa Cubana
Cuban Flavor
Teodora
Salsa On2 Shines & PW
Salsa Rebels
Madalina & Alex
Bachata Fow
Feeling Dance
Becky & Barny
13:30 – 14:20 Bachata Romantica
Mania Latina
Alina & Enzo
Musicality in Salsa On1
Salsa Caliente
Zoe & Lucian
Boogaloo
Salsa Picante
Monica
Kizomba Tricks
Heart Beat Kizomba
Patricia & George
14:30 – 15:20 Salsa On2 Shines & PW
Sonrisa Dance Center
Tatiana & Adrian
Salsa On1 Partnerwork
Salsa Encanto
Lavinia & Vlad
Pachanga Flavour
Salsa Factory
Laura & Cosmin
Heart Made Bachata
Global Latino Dancers
Irina & Lorenzo
15:30 – 16:20 Bachata Dominicana Do.Re.Mi
Step in2 Salsa
Ali & Edi
Afro in Salsa On2
Revolucion del Cuerpo
Alexandra & Romy & Ada & Claudiu
Reggaeton con Salsa Ladies
Wilmark Dance Academy
Alexandra
Expressive Bachata
Dance Xplosion
Ali & Adi
16:30 – 17:20 Styling in Partnerwork On1
Bailarte Dance School
Carolina & Cotiso
Ladies’ Styling On1
Elegante Dance Academy
Alina
Men’s Styling On1
Elegante Dance Academy
George
Bachata – Speed and control
Dansatorii Anonimi DC
Elena & Marius
17:00 – 19:00 Sala Concordia (Lux Divina) Bootcamp Elite Salsero
Adrian Popita & Diana Solomon

18:00 – 19:00 Sala Lux Divina 1 Bootcamp Salsa Fusion
Revolucion del Cuerpo
Romy & Ada
18:00 – 19:00 Sala Lux Divina 2 Bootcamp Lady’s Styling
Salsa Picante
Monica & Ramona

Duminica, 26 Ianuarie 2020

Ora Sala Dacia Sala Lux Divina 1 Sala Lux Divina 2 Sala Parc
11:30 – 12:20 Musicality Shines On1
Salsa Encanto
Lavinia & Vlad
Bachata Fusion
Salsa Fever
Alina & Sorin
Ladies’ Styling On1
Love to Dance
Corina
Kizomba Musicality
King Salsa
Roxana & Madalin
12:30 – 13:20 Urban Bachata
Salsa Factory
Adina & Valentin
Salsa On1
Universul Latino
Smaranda & Alex
Dembow
Salsa Picante
Ramona
Kizomba Flow
Mania Latina
Alina & Ole
13:30 – 14:20 Salsa Moves On1
Latin Beat
Eny & Tzache
Mambo
Step in2 Salsa
Ali & Edi
Salsa Acrobatic
iDance Ro
Andreea & Catalin
Smooth Bachata
Bailarte Dance School
Dada & Cotiso
14:30 – 15:20 Campionatul National
de Salsa si Bachata
Sensual Bachata
Salsa Passion
Diana & Sorin
Salsa On2
Salsa Family
Lucia & Andrei
Semba Social
Good Mood Dance Studio
Ana & Marius
15:30 – 16:20 Campionatul National
de Salsa si Bachata
Bachata Moderna
DekaDance
Claudia & Dorin
Ladies’ Styling On2
Sonrisa Dance Center
Judit
„Expresion y Conexion” Salsa
Salsa Galaxy
CristinArt & Dragos
16:30 – 17:20 Campionatul National
de Salsa si Bachata
Bachata Tricks
Salsalicious
Cristina & Florin
Cha Cha Cha Shines & PW
Salsa Linda
Ada & Razvan
Salsa On1 – Do it smooth
Paso Adelante
Ioana
17:00 – 19:00 Sala Concordia (Lux Divina) Bootcamp Elite Salsero
Adrian Popita & Diana Solomon

18:00 – 19:00 Sala Lux Divina 1 Bootcamp Salsa Fusion
Revolucion del Cuerpo
Romy & Ada
18:00 – 19:00 Sala Lux Divina 2 Bootcamp Lady’s Styling
Salsa Picante
Monica & Ramona

 

Nivel all levels beginner / intermediate intermediate intermediate / advanced

Organizatorii Congresului National de Salsa isi rezerva dreptul de a aduce modificari ulterioare programului.